This is a bridge
This slideshow uses the JQuery script from Pixedelic
This is a Video slide

اسکله قدیمی آنتالیا

اسکله قدیمی آنتالیا یکی از مناطقی است که هر ساله تعداد زیادی از مسافران تور آنتالیا از آن بازدید می کنند. این اسکله از قرن دوم تا بیستم قطب تجاری آنتالیا محسوب می شد و تمام تجارت های خارجی در آنتالیا از طریق این اسکله و بندر انجام می شد.این اسکله توسط سلجوقیان ساخته و اداره می شد. امروزه در این اسکله قایق های کوچک تفریحی وجود دارند که می توانید با تهیه بلیط آن ها به گردش بر روی آب بروید. در اطراف این اسکله زیبا ، کافه ها و رستوران های زیادی برای صرف غذا و نوشیدنی وجود دارند. قدمت برخی از این کافه ها به 150 سال می رسد. هم چنین مغازه های صنایع دستی برای تهیه سوغات در اطراف این اسکله وجود دارند. 

اسکله قدیمی آنتالیا

اسکله قدیمی آنتالیا

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت یکی از دیدنی های شهر آنتالیا است که در نزدیکی مناره ییویلی قرار دارد. این برج یکی از برج های قدیمی شهر آنتالیا است که از حدود سال 1800 میلادی در این شهر قرار دارد. در دوران عثمانی این برج زیبا محل قرار ملاقات های مردم شهر بوده است. این برج یکی از هشتاد برجی است که در آن زمان در آنتالیا وجود داشته است و اکنون از آن ها تنها همین برج ساعت باقی مانده است. این برج نمای بسیار زیبایی داشته و بخشی از تاریخ پربار شهر آنتالیا محسوب می شود. در بالای این برج پرچم قرمز رنگ ترکیه قرار گرفته است که با وزش باد به اهتزاز در می آید. در اطراف این برج رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارند که شما مسافران تور آنتالیا برای صرف غذا و استراحت می توانید به آن ها مراجعه کنید.

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا

تونک تپه آنتالیا

تونک تپه یکی از تپه های بلند و سرسبز آنتالیا است که در قسمت غربی این شهر قرار گرفته است. این تپه با ارتفاع 618 متری منظره زیبایی از شهر و دریا را به شما مسافران تور آنتالیا ارائه می دهد. در فوریه سال 2017 برای سهولت رفت و آمد و هم چنین لذت بردن بیشتر از مناظر تله کابین این تپه با ظرفیت 39 کابین هشت نفره افتتاح شد. طول کابل این تله کابین 3604 متر است و فاصله بین ساریسو و تونک تپه را در 9 دقیقه طی می کند. جالب است بدانید این تله کابین به ارزان ترین تله کابین ترکیه مشهور است و قیمت بلیط آن تنها 15 لیر می باشد. در بالای تونک تپه یک رستوران زیبا با ویوی پانارومایی وجود دارد که غذاهای آن طرفداران خود را دارند. به شما پیشنهاد می کنیم در طول سفر خود به آنتالیا از این تپه بازدید کنید.

تونک تپه آنتالیا

تونک تپه آنتالیا

برج هیدیرلیک آنتالیا

در مرکز شهر آنتالیا و در منطقه کالیسی و خیابان مورات پاشا آنتالیا یک برج تاریخی قرار دارد که قدمت آن به دویست سال پس از میلاد مسیح باز می گردد. این برج که هیدیرلیک نام دارد در ابتدا به عنوان یک مکان دیده بانی مانند فانوس دریایی در کنار بندرگاه مورد استفاده قرار می گرفته است. همان طور که از قدمت آن پیدا است برج در ابتدا متعلق به امپراطوری روم بوده است؛ بعد از آن از این برج به عنوان مقبره و کلیسا نیز مورد استفاده قرار گرفته و روی دیواره های آن برای تزئین نقاشی هایی کشیده شده است. ساختمان برج به شکل یک استوانه سوار بر یک مکعب بوده و 14 متر ارتفاع دارد. دروازه برج در سمت شرقی آن قرار داشته و پلکانی باریک شما را تا بالای این برج هدایت می کند. این برج در کنار جاذبه های گردشگری دیگری مانند دروازه هادریان و برج ساعت قرار گرفته است، بنابراین شما مسافران تور آنتالیا می توانید از این چند اثر باستانی به طور همزمان دیدن فرمایید.

برج هیدیرلیک آنتالیا

برج هیدیرلیک آنتالیا

حمام رومی آنتالیا

حمام رومی یکی دیگر از جاذبه های تاریخی و توریستی شهر آنتالیا است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این حمام که توسط رومیان و به همان سبک ساخته شده ، حدود 1700 سال قدمت دارد. در اوایل قرن سوم میلادی این حمام برای بار اول ساخته شده است، در قرن ششم دچار آتش سوزی شده و در قرن چهاردهم دوباره ساخته شده است. کاوش های باستان شناسی در مورد این اثر از سال 1938 آغاز گشته است. در این حمام دو سالن اصلی وجود دارند که یکی از آن ها مربوط به حمام و دیگری به عنوان رختکن استفاده می شده است. این حمام از قلوه و تکه سنگ درست شده است و اطراف آن آجر چینی شده است. هم چنین تمامی دیوار های آن از آهک پوشیده شده است. کفه ی حوض های از سنگ مرمر ساخته شده و دیواره های داخلی طاق ها به منظور زیبایی بیشتر با گچ پوشیده شده است. این حمام تاریخی در کنار ساحل زیبای سیده قرار گرفته است و پیشنهاد می شود که شما مسافران تور آنتالیا در طول سفر خود حتما از آن دیدن کنید. 

حمام رومی آنتالیا

حمام رومی آنتالیا